3. Лукойл Нефтохимик спечели малкия финал в драма срещу Берое

Лукойл Нефтохимик спечели малкия финал в драма срещу Берое

В драматичен мач, достоен за истински финал баскетболистките на Лукойл Нефтохимик спечелиха бронзовите медали на турнира "Леденика България". В Стара Загора шампионките победиха домакина Берое 07 със 78:73

В драматичен мач, достоен за истински финал баскетболистките на Лукойл Нефтохимик спечелиха бронзовите медали на турнира "Леденика България". В Стара Загора шампионките победиха домакина Берое 07 със 78:73

Домакините започнаха по-мотивирани срещата и спечелиха първата четвърт с 20:18, като на моменти преднината им достигаше до 6 точки. Последваха равностойни втори 10 минути, като отново старозагорки стояха по-уверено на терена, но в последните минути на полувремето бургазлийки показаха здрава защита и дори поведоха в резултата.

Третата част започна отново с предимство за домакините, които подкрепяни от феновете си "дръпнаха" 5 точки преди последната решителна четвърт. В последната част обаче Лукойл Нефтохимик се активизира и 6 минути преди края изравниха. В последните минути те дори натрупаха аванс от 3 точки, който успяха да запазят до края.

Трейси Едуардс вкара 18 точки, а Татяна Лихтарович добави 16 за успеха. 18 точки за домакините вкара Ралица Нанева.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича