3. Лукойл победи Арис, но отпадна от Юрокъп

Лукойл победи Арис, но отпадна от Юрокъп

Нашите момчета направиха отличен мач

Шампионът на България по баскетбол за мъже Лукойл Академик направи отличен мач при гостуването си в Солун и победи местния Арис с 93:92. За възпитаниците на старши треньора Йовица Арсич обаче това не се оказа достатъчно за класиране, тъй като в първия мач в София загубиха с четири точки разлика - 74:78.

Българите започнаха отлично мача и благодарение най-вече на точната стрелба на Травис Питърсън, който отбеляза десет точки в първата част, поведоха в резултата и спечелиха частта с 24:22. През втората част Тодор Стойков и Брандън Хийт бяха в основата на добрата игра на българския отбор, който се оттегли на полувремето с три точки аванс - 59:47.

Второто полувреме премина изключително нервно, мачът вървеше "точка за точка", а в заключителните минути "лека съдийска помощ" за домакините не позволи на българския шампион да заличи пасива от двата мача.
Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)