3. Лукойл победи Левски в дербито на НБЛ

Лукойл победи Левски в дербито на НБЛ

Лукойл Академик се наложи с 93:85 (19:20, 30:21, 21:26, 23:18) над Левски в дербито на Националната баскетболна лига. Двубоят се проведе в Правец.

Ключова беше втората част, когато „студентите” дръпнаха с 8 точки разлика, след като бяха загубили първия период с 1 точка. Въпреки че „сините” намалиха изоставането си в третата четвъртина на 3 точки, то в последната Лукойл не остави съмнения в превъзходството си и надделя с 8 точки разлика.

Най-резултатни за "студентите" бяха Тодор Стойков и Брендън Хийт с по 16 точки, а Девин Грийн и Бруно Шундов добавиха съответно по 14 и 11. За Левски Арън Харпър завърши с 31 точки, Джейсън Кроу добави 14, а Прийст Лодърдейл - 12.

Така Лукойл постигна трета победа над Левски този сезон. „Студентите” продължават серията си без загуба през кампанията. За последно шампионите паднаха именно от „сините” преди близо година – на 6 февруари 2010 г.

Статистика от двубоя вижте ТУК

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки