3. Лукойл победи Спартак (Плевен) като гост

Лукойл победи Спартак (Плевен) като гост

Шампионите от Лукойл Академик успяха да се наложат при гостуването си на Спартак (Плевен) със 75:68 в предпоследен мач от XIX кръг на Националната Баскетболна Лига.

Шампионите от Лукойл Академик успяха да се наложат при гостуването си на Спартак (Плевен) със 75:68 в предпоследен мач от XIX кръг на Националната Баскетболна Лига. Най-резултатен за "студентите" беше капитанът Тодор Стойков, който реализира 15 точки, а Перо Антич и Чавдар Костов добавиха съответно по 14 и 13 точки за успеха. За плевенчани, които изиграха най-силния си мач от седмици насам, Илия Станков вкара 15 точки, а Росен Софрониев се отчете с 14, но и това не помогна на възпитаниците на Дарин Великов да поднесат изненадата в този кръг.

Очаквано баскетболистите на Лукойл започнаха много по-добре срещата и до средата на първата част вече водеха с 10 точки - 11:1. Доброто начало доведе до отпускане в редиците на гостите, което беше добре дошло за момчетата на Дарин Великов и след серия от 11:0, домакините спечелиха тази част с 13:11.  В първите минути на втората четвърт Спартак отново играеше по-добре, което доведе до аванс от 6 точки, след като Цветослав Острев отбеляза от зоната за три точки - 26:20. Възпитаниците на Йовица Арсич се стегнаха и до края на първото полувреме показаха, че са по-класния отбор и се оттеглиха на почивката с преднина от 7 точки - 38:31.

В първите шест минути на третата част разликата варираше между 5 и 8 точки, но тогава баскетболистите на Спартак показаха, че имат сили да се противопоставят на шампионите и след 30 минути игра отново бяха лидери в резултата - 54:52. В заключителната четвърт гостите от Правец коригираха играта си в защита и нападение, което мигновено се отрази и на резултата. Лукойл бързо натрупа аванс от 13 точки, като до последния съдийски сигнал домакините направиха всичко възможно отново да се върнат в мача, но силите им стигнаха само да съкратят пасива си на 7 точки за крайното 75:68 в полза на Лукойл Академик.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича