3. Лукойл помете Шарлероа на старта на "Еврокъп"

Лукойл помете Шарлероа на старта на "Еврокъп"

Само 300 души гледаха на живо победата с 93:75

Баскетболният шампион на България Лукойл Академик стартира с победа 93:75 над белгийския Шарлероа в турнира Еврокъп.

Мачът се игра в зала "Универсиада" пред обидно малък брой публика - около 300 зрители. Българските шампиони поведоха още в началото на двубоя, най-вече благодарение на Дарил Уоткинс и Абукар. След 15:11 в началото, студентите увеличиха преднината си на 7 точки - 26:19 в края на първата четвърт.

Втората част започна с тройка на Абукар, който увеличи до 29:19. След това авансът на домакините стигна до 14 точки при 50:36 - две минути преди почивката.

Нова тройка на Абукар, с която Лукойл Академик поведе с 55:38 в края на полувремето и до тук той записа личен актив от 16 точки и 3 борби. След почивката отново българските шампиони контролираха събитията на терена.
Белгийците не оказаха никаква съпротива и това позволи на момчетата на Марин Докузовски постепенно да увеличават аванса си. В 27-ата минута преднината им беше вече 24 точки - 72:48, а 5 минути преди беше отбелязана и най-голямата разлика в мача, която беше 27 точки- 88:61.

След тоза Докузовски пусна резервите, позволило на белгийците да вземат почетно последната част. Четирима играчи на Лукойл Академик завършиха с двуцифрен точков актив - Мохамед Абукар с 23 точки, Брендън Хийт - 16, а по 15 вкараха Божидар Аврамов и Дарън Уоткинс. За гостите двама вкараха по 17 точки - Дерик Алън и Джекел Фостър.

Среща от първия кръг в група "В" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврокъп":

Лукойл Академик (София) - Шарлероа (Белгия) - 93:75 (26:19, 29:19, 24:18, 14:19)

Лукойл Академик: Брандън Хийт 16, Божидар Аврамов 15, Девин Грийн 8, Дарил Уоткинс 15, Мохамед Абукар 23 (Томас Масамба 2, Тенчо Банев 4, Тодор Стойков 10, Павел Маринов, Веселин Веселинов)

Шарлероа (Белгия): Дерик Алън 17, Джъстин Хамилтън 4, Мат Уолш 12, Кристоф Беген 8, Джекел Фостър 17 (Никола Янкович 6, Карлдел Джонсън 2, Андре Ридик 2, Амори Жаден 7)

Съдии: Сретен Радович (Хърватия), Апостолос Калпакас (Швеция), Ингус Балманис (Латвия)
Балкан с фалстарт за ФИБА Европа

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже