3. Лукойл разби Макаби и гледа смело към 1/4-финалите в Европа (видео)

Лукойл разби Макаби и гледа смело към 1/4-финалите в Европа (видео)

Българският баскетболен шампион би за втори път израелския тим, налагайки се с 87:69 в София

Българският баскетболен шампион Лукойл Академик разби израелския Макаби Хайфа с 87:69 и при евентуална победа днес на последния си опонент в груповата фаза Спартак Санкт Петербург над Елицур Макаби Нетания, ще си осигури място в четвъртфиналите на турнира "Еврочалъндж".

В столичната зала "Универсиада" „студентите” победиха за втори път през настоящия сезон своя опонент, след като надделяха и в първата среща, играна в Израел.

Гостите започнаха далеч по-агресивно първата част и донякъде изненадващо наложиха своя стил на игра, след като поведоха със 7:3 още в началото.

С отлична игра на силно представилия се по време на цялата среща Грийн обаче българите обърнаха резултата до 12:11, но после допуснаха грешки и Макаби отново поведе с четири точки (16:12). Това наложи „студентите” отново да вдигнат оборотите и те съумяха да възстановят равенството при 16:16, но в крайна сметка загубиха частта с 24:27.

Българите започнаха далеч по-мотивирано втората част и успяха да поведат с 29:27, но допуснаха 4 безответни точки и пак се оказаха в ролята на догонващи в резултата  31: 29 за израелския тим. От този момент обаче българите заиграха далеч по-уверено и си осигуриха комфортен аванс до почивката - 53:37.

След паузата се разигра Грийн, който отбеляза 21-ата си точка за 67:58, като по този начин фиксира и резултатът в края на третата част.

В последната четвъртина пък в състава на Лукойл избухна Доминик Джеймс, благодарение на който резултатът стана 73:60, а две минути преди последната сирена Лукойл успя да поведе с 20 точки разлика, за да затвори мача при резултат 87:69.

Най-резултатен за българите бе Девин Грийн, който наниза 21 точки, а Доминик Джеймс и Бруно Шундов добавиха, съответно по 15 и точки.

Стартови състави:

Лукойл: Джеимс, Грийн, Стойков, Шундов, Питърсън;

Макаби: Лоу, Робинсън, Джексън, Джеферсън, Ротбард;

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки