3. ЛукОйл размаза Рилски Спортист с 94:63

ЛукОйл размаза Рилски Спортист с 94:63

Шампионът на България ЛукОйл Академик постигна втора поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като преди броени минути размаза тима на Рилски Спортист с 94:63. Срещата се игра в залата на „студентите” в Правец и бе от програмата на 2-ия кръг на шампионата.

Мачът започна изключително равностойно, а гостите от Самоков се опънаха сериозно на далеч по-именития си съперник. В крайна сметка те завършиха първата четвъртина с точка преднина при 21:20. След няколкоминутната пауза, „студентите” излязоха на игрището с ясната нагласа, че трябва да обърнат двубоя в своя полза. Те не дадоха повече шанс на своя съперник и на полувремето водеха с 45:38.

В третата четвъртина домакините бяха още по-убедителни, а Ърнест Браун се разигра сериозно и постоянно тормозеше отбраната на гостите. ЛукОйл взе третата част с 30:18, а в последната четвъртина резултатността и на двата тима спадна рязко и тя завърши при резултат 19:7 за „студентите”.

В този двубой най-резултатен бе Ърнест Браун от ЛукОйл, който завърши мача с 18 точки и 8 борби. Най-добър за гостите пък бе Дейвид Бургис, който се отчете с 14 точки и 9 борби.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича