3. Лукойл с първа загуба за сезона в Европа

Лукойл с първа загуба за сезона в Европа

"Студентите" регистрираха първо поражение в група „С“ на EuroChallenge, след като отстъпиха при гостуването си на Бенфика със 79:86

Лукойл Академик регистрира първа загуба в група „С“ в EuroChallenge, след като отстъпи при гостуването си на Бенфика със 79:86. Доминик Джеймс и Брендън Боуман завършиха съответно с 25 и 15 точки.

Срещата започна по-добре за българския шампион, но до края на първата част домакините успяха да натрупат 8 точки аванс. Баскетболистите на Бенфика продължиха да стоят по-добре на терена и в началото на втората част и след серия от 7:0, дръпнаха с 15 точки. Последва отпускане в средите на домакините и българските шампиони намалиха разликата до 6 точки – 43:37.

Третата четвърт премина много добре за Лукойл Академик, като играчите на Йовица Арсич се доближиха на две точки – 52:54. Последната част започна със силна серия на Доминик Джеймс, който след 7 поредни точки изведе българите напред – 59:58. След няколко размени на водачеството в „тройка“ на Рийд в последната атака за домакините прати мача в продължение.

В допълнителните 5 минути домакините бяха по-концентрирани и спечелиха победата.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки