3. Лукойл с резонна победа в Плевен

Лукойл с резонна победа в Плевен

Най-резултатен за възпитаниците на Йовица Арсич беше Божидар Аврамов с 16 точки

Шампионите от Лукойл Академик записаха поредната си победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си на Спартак (Плевен) със 103:68 в първия мач от VIII кръг. Най-резултатен за възпитаниците на Йовица Арсич беше Божидар Аврамов с 16 точки, Доминик Джеймс добави 15, а Каспарс Камбала и Веселин Веселинов добавиха съответно по 14 и 12 точки.

Александър Дяковски наниза 17 точки за плевенчани, а Тодор Тодоров и Веселин Георгиев се отчетоха с по 15 и 13 точки.

Срешата започна равностойно, но въпреки това, „студентите" успяха да поведат с 10:6 след по-малко от три минути игра. Домакините не изглеждаха притеснени от случващото се, като след тройка на Александър Дяковски, пет поредни точки на Веселин Георгиев и няколко добри отигравания на Илия Станков, Спартак поведе с 20:16. До края на първата част гостите се активизираха и успяха да обърнат резултата в своя полза - 29:28.

През втората четвърт баскетболистите на Лукойл Академик доказаха, че са по-класния състав и направиха убийствена серия от 16:1 в първите шест минути за 45:29. В този момент отборът на Спартак изпитваше сериозни затруднения в нападение, като следващата точка за домакините дойде при 2:41 минути до края на частта, след като Симеон Ценов вкара един наказателен, но до края на полувремето плевенчани успяха да отбележат само един кош от игра благодарение на точна стрелба от далеч на Веселин Георгиев и почивката дойде при 54:33 в полза на „студентите".

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, като през третата четвърт шампионите отново доминираха над съперника си и разликата бързо премина границата от 30 точки, като след 30 минути игра, резултата беше 81:49. Последната част се игра само за протокола, като и двамата треньори дадоха шанс на всичките си играчи. Това се отрази на качеството на играта, но въпреки това, възпитаниците на Йовица Арсич отново увеличиха аванса си за крайното 103:68.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)