3. Лукойл с трудна победа над Елицур Макаби Нетания (видео)

Лукойл с трудна победа над Елицур Макаби Нетания (видео)

Българският баскетболен шампион проспа последната четвъртина, но в крайна сметка спечели с 84:76

Българският баскетболен шампион Лукойл Академик победи изключително драматично израелския Елицур Макаби Нетаня с 84:76 в мач от "Топ 16" на турнира "Еврочалъндж", провел се в столичната зала „Универсиада”.

В редиците на Лукойл Академик се появи гардът Доминик Джеймс, който пропусна мача на тима срещу Спартак Санкт Петербург миналата седмица, но днес бе на висота и се нагърби с отговорността в последната четвъртина, оказала се най-тежка за българския тим.

Двубоят започна равностойно, след като домакините от Лукойл опитаха да натрупат разлика в резултата, но съставът от Израел не позволи това да се случи и така първата част завърши при резултат 20:21 за гостите.

През втората четвъртина шампионите на България доказаха класата си и взеха преднина в резултата от 14 точки, тъй като подобриха значително играта си в защита, което се оказа решаващо за разликата на почивката – 48:34.

След почивката българите се отпуснаха и допуснаха гостите да намалят преднината до осем точки. Все пак домакините се събудиха и в края на частта отново върнаха предимството си, за да завърши третата четвъртина при резултат 17:17.

В последната част Лукойл буквално спря да играе и гостите драстично смалиха разликата до три точки, за да се наложи шампионът на България да показва характер и в крайна сметка да спечели срещата с 84:76.

Най-полезен за втория успех на българите в потока бе Травис Питърсън, завършил срещата с „дабъл-дабъл” от 17 точки и 10 борби, докато Дамян Стояновски и Божидар Аврамов добавиха съответно по 15 и 13 точки.

За гостите най-резултатен бе Ромио Травис с 32 точки и 14 овладени борби.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки