3. Лукойл се държа достойно, но загуби от гранда Панатинайкос

Лукойл се държа достойно, но загуби от гранда Панатинайкос

Българският шампион водеше след първата част, но в крайна сметка загуби със 74:83

Българският шампион Лукойл Академик загуби от гръцкия гранд Панатинайкос със 74:83 (22:20, 15:21, 20:18, 17:24) в първия мач на силния турнир "Петрос Икономакис" на остров Крит.

Лукойл се държа достойно срещу шесткратния баскетболен шампион на Европа и дори водеше след първата част с две точки, но в последната четвърт Панатинайкос взе инициативата и спечели мача с девет точки разлика.

За "студентите" най-резултатен бе Божидар Аврамов с 20 точки.

Утре (5 октомври) от 16,30 часа Лукойл Академик ще срещне друг елитен тим от южната ни съседка на Крит - Паниониос. В неделя (6 октомври) от 18,00 часа е последното изпитание за баскетболистите на сръбския треньор Оливер Костич в турнира - срещу домакините от Ретимно.

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство