3. Лукойл смаза Ямбол у дома

Лукойл смаза Ямбол у дома

Шампионът постигна поредна победа в НБЛ, след като тази вечер се наложи при домакинството си с 89:41 в отложен мач от XII кръг на шампионата

Шампионът Лукойл Академик постигна поредна победа в НБЛ, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Ямбол с 89:41 в отложен мач от XII кръг на шампионата. Най-полезен за "студентите" беше Травис Питърсън, който приключи с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 12 борби, а Брендън Хийт и Доминик Джеймс вкараха съответно по 13 и 12 точки за успеха.

Нито един от баскетболистите на гостуващия отбор не успя да запише двуцифрен точков актив, като най-близко до това беше Давор Сатлер, който вкара 9, Николай Върбанов добави 6, а Юлиан Радионов и Павел Маринов завършиха с по 5 точки.

Срещата започна с две поредни грешки на Тодор Стойков, което позволи на гостите да открият резултата благодарение на Мартин Дурчев. Възпитаниците на Иван Чолаков задържаха аванса си по-малко от 30 секунди, след което "студентите" регистрираха серия от 7:0 чрез Травис Питърсън и Стойков.

Оттук до края на първата четвърт играчите на Академик не оставиха никакъв шанс на съперника и дрънпаха с 19 точки - 27:8. До края на първото полувреме играта малко се изравни, благодарение най-вече отпускането в редиците на домакините, но въпреки това, те не срещнаха големи трудности да увеличат преднината си до 26 точки - 44:18 на почивката.

Първите минути след почивката ще се запомнят с множеството пропуски и под двата коша, като за Ямбол неточни бяха Радионов, Говедаров и Върбанов, докато за Лукойл лош мерник демонстрираха Хийт, Джеймс и Банев. Първите точки в третата четвърт бяха в полза на шампионите чрез Божидар Аврамов, като след него Веселинов и Джеймс също се разписаха и разликата бързо скочи на 34 точки - 52:18 при около 17 минути до последния съдийски сигнал, което напълно уби и малкото останала интрига в мача.

В оставащото време Йовица Арсич пусна в игра голяма част от резервните си играчи, но ямболии не намериха сили и класа, за да се противопоставят на съперника си и разликата продължи да се покачва и без особени проблеми премина границата от 40 точки за крайното - 89:41.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки