3. Лукойл спечели за 11-и път поред в НБЛ

Лукойл спечели за 11-и път поред в НБЛ

"Студентите" спечелиха гостуването си на Рилски спортст с 86:76

Вицешампионът Лукойл Академик ще посрещне новата 2015 година без загуба в НБЛ, след като спечели гостуването си на Рилски спортст с 86:76. Това бе единадесета поредна победа за момчетата на Йовица Арсич, които са със стопроцентова успеваемост и окупират върха в класирането. Рилски от своя страна има 5 победи и 5 загуби.

Лукойл Академик бе напред в резултата през по-голямата част на първата четвърт, а с основен принос за това бе Тери Смит, който изнесе истинска офанзивна лекция на бившия си отбор, реализирайки 14 точки за 10 минути, след които “студентите” водеха с 29:26.

Във втората част гонитбата в резултата продължи, като гостите умело бранеха крехката си преднина, но в крайна сметка Рилски успя да стигне до обрат преди почивката и след силно включване на Джулиън Норфлийт, както и стабилни изяви на Жарко Ракочевич, самоковци се оттеглиха на почивка с аванс от 46:48.

Силните минути за домакините продължиха и след почивката, когато разликата в тяхна полза нарасна до 46:51 преди Морис Къри да вземе контрол над мача. Гардът поведе Лукойл за серия от 11-0 и 57:51. Преднината на Лукойл продължи да расте и достигна 67:56, а след 30 минути резултатът бе 69:62.

Вицешампионите останаха начело и през цялата последна част, като в заключителните пет минути те вдигнаха оборотите, увеличавайки аванса си до двуцифрено изражение, за да се стигне до крайното 86:76.

Тери Смит наказа бившия си отбор с 28 точки и 5 асистенции, докато Бруно Шундов остана на крачка от “дабъл-дабъл” с 23 точки и 9 борби. Морис Къри вкара 21, а Христо Захариев дебютира с 4 точки, 4 борби и 4 асистенции.

Жарко Ракочевич вкара 16 точки и овладя 10 борби за Рилецо, а Тони Гуджино и Джулиън Норфлийт добавиха съответно 14 и 13 точки.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 76:86 (26:29, 22:17, 14:23, 14:17)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Йордан Бозов 8, Върнън Тейлър 9, Златин Георгиев 11, Тони Гуджино 14, Жарко Ракочевич 16 (Джулиън Норфлийт 13, Дарин Иванов, Симеон Илиев, Тодор Тодоров, Любомир Киров 5)
ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Морис Къри 21, Тери Смит 28, Крис Минков 2, Веселин Веселинов 2, Тенчо Банев (Христо Захариев 4, Николай Грозев 2, Самуел Франсис 4, Бруно Шундов 23)

Везенков поведе Олимпиакос към победа над Арис с 22 точки (ВИДЕО)

Българинът игра само 20 минути, но беше ключов за успеха на отбора си

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)