3. Лукойл взе преиграването на мач 2 срещу Дунав Русе

Лукойл взе преиграването на мач 2 срещу Дунав Русе

Лукойл Нефтохимик поведе с 2-0 победи във финалната серия на НБЛ за жени срещу Дунав Еконт Експрес, след като бургазлийки спечелиха преиграването на мач №2 в зала "Христо Борисов" във Варна с 84:80

Лукойл Нефтохимик поведе с 2-0 победи във финалната серия на НБЛ за жени срещу Дунав Еконт Експрес, след като бургазлийки спечелиха преиграването на мач №2 в зала "Христо Борисов" във Варна с 84:80.

Най-резултатна за възпитаничките на Петко Маринов беше Анджела Тисдейл, която завърши с 23 точки, а Фрида Айли и Вера Перостийска добавиха по 20 точки за успеха. За тима на Дунав, Даниел Бъргин вкара 21 точки, а Наталия Топалова и Елена Йоловска се отчетоха с по 19 и 16 точки, но това не беше достатъчно и русенки трябваше да преглътнат поражението.

В началото на срещата играта беше равностойна и в нито един момент разликата не скочи на повече от 3-4 точки. През по-голямата част от първите десет минути, момичетата на Георги Божков водеха, но Анджела Тисдейл и Фрида Айли отбелязаха общо 5 точки в последните 16 секунди и по този начин Лукойл поведе с 24:23.

През втората част, русенки се активизираха и излязоха напред със седем точки - 31:24. До края на първото полувреме, триото на гостенките Тисдейл-Айли-Перостийска отново беше над всички и почивката дойде при три точки аванс за Нефтохимик - 43:40.
В началото на второто полувреме, възпитаничките на Петко Маринов сломиха съпротивата на съперничките си, като още от първата минута на третата четвърт, започнаха да увеличават аванса си, който в един момент стигна до 19 точки - 65:46. Все пак, до края на частта, отборът на Дунав успя да смъкне изоставането си на 13 точки - 54:67.

Последната решителна четвърт започна със серия от 8:0 в полза на Дунав, които съкратиха пасива на отбора си само на 2 точки - 80:82, но силите и времето не им стигнаха за повече.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича