3. Лукойл загуби изненадващо от Ямбол у дома

Лукойл загуби изненадващо от Ямбол у дома

Гостите постигнаха победа с 96:88

Отборът на Ямбол хвърли нова бомба в НБЛ и победи Лукойл Академик като гост с 96:88. По този начин отборът воден от Иван Чолаков постигна втори успех срещу "студентите" след като през февруари спечели у дома със 78:75. Ямбол е един от малкото отбори в последните години, които успяват да нанесат две загуби на тоталния хегемон Лукойл Академик. Това е трето поражение за дългогодишния шампион през сезона. Освен двете загуби от Ямбол “студентите” имат и поражение от “Левски”.

След успеха Ямбол се изравни с Рилски спортист на третото място с еднакъв актив от победи и загуби – 16/10. До края на редовния сезон остават два кръга. Ямбол приема Балкан и гостува на Спартак (Плевен). Рилски спортист приема “Левски” и гостува на Черноморец. Третият от редовния сезон – Рилски спортист или Ямбол, ще играе с шестия – почти сигурно Балкан (Ботевград).

На полувремето Ямбол водеше с 48:42, но направи серия от 16:0 в началото на втората част и авансът им набъбна на 64:42. След третата част домакините намалиха изоставането си и резултатът беше 58:72. В последната четвърт обаче Ямбол удържа успеха и спечели мача с крайното 96:88.

Най-резултатен за победителите стана Мартин Дурчев с 23 точки. Станислав Говедаров също изигра много силен мач и завърши с 20 точки и 9 борби, а дабъл-дабъл от 16 плюс 13 борби регистрира Джон Офоегбу. За Лукойл Божидар Аврамов наниза 29 точки при стрелба 5/5 за две точки и 4/6 за три. Веселин Веселинов добави 18 точки и 7 борби, а 11 вкара Брандън Хийт./БЛИЦ

Резултати от 26-ия кръг:

Балкан - Черно море 77:61
Левски- Черноморец 110:80
Лукойл Академик - Ямбол 88:96
Спартак (Плевен) - Рилски спортист 78:74

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години