3. ЛукОйл загуби от Канту и се прости с мечтата за Евролигата (+ВИДЕО)

ЛукОйл загуби от Канту и се прости с мечтата за Евролигата (+ВИДЕО)

Българският шампион нямаше късмет и загуби със 79:87 в четвъртфинала от квалификациите за най-силния турнир

Българският шампион ЛукОйл Академик загуби със 79:87 в първия си квалификационен мач за груповата фаза на Евролигата и се прости с надеждите да играе в най-силния турнир на Стария континент.

ЛукОйл Академик губеше само с точка разлика 25:26 след първата четвърт на квалификацията за групите на Евролигата. "Студентите" се държаха близо до съперника през цялата част, като в един момент губаха със 17:20, но запазват добри шансове за обрат до края.

Най-голямата разлика беше при 12:6 за Канту, но играчите на Марин Докузовски се доближиха постепенно до противника.

Във втората четвърт ЛукОйл започна много силно и с две тройки на Масамба и капитана Тодор Стойков българският шампион поведе с 33:29. Брендън Хийт също се разигра и "студентите" поведоха с цели 7 точки - 38:31.

Канту обаче направи на свой ред серия от точки, изравни за 40:40 и се оттегли на почивка при точка аванс в своя полза 48:47.

Канту поведе с 55:49 в началото на третата част, но Божидар Аврамов изригна с два поредни коша, за да обърне нещата до 56:55 за българския шампион. Домакините не се смутиха и спечелиха третата част с 16:13, а така поведоха в общия резултат с 64:60 преди решителната 4-та част.

В нея обаче Канту доказа, че притежава повече опит в Европа и добави още 4 точки към своя аванс, за да спечели в крайна сметка с 87:79. Брендън Хийт сякаш беше възродил българските надежди при 77:80, но Канту отново вкара два коша, за да дръпне комфортно в резултата.

ЛукОйл Академик трявбаше да направи три победи, за да се класира за груповата фаза на най-престижния турнир по баскетбол в Европа.
8 отбора спорят за едно място в груповата фаза.

Репортаж от мача гледайте ТУК!

Стартови петици:
ЛукОйл Академик: Брендън Хийт, Божидар Аврамов, Девин Грийн, Мохамед Абукар, Дарил Уоткинс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже