3. Лукойл завърши с победа в Еврокъп

Лукойл завърши с победа в Еврокъп

"Студентите" биха с 92:77 Асесофт Плоещ

Българският шампион Лукойл Академик завърши с победа участието си в турнира Еврокъп. В псоелдната си среща от груповата фаза "студентите" победиха с 92:77 Асесофт Плоещ. Двата отбора вече отпаднаха от надпреварата и двубоят бе единствено за чест. Пред почти празна зала Лукойл доминираше над съперника и лесно стиган до успеха.

Лукойл бързо поведе с 10 точки при 14:4, като половината актив на шампионите вкара Веселин Веселинов. Аландо Тъкър също се разигра и авансът скочи до 15 точки преди края на първия период. Кристофър Дън и Джералд Лий попречиха разликата да стане разгромна след 1 част - 29:17.

Румънците тръгнаха да топят разликата през вторите 10 минути и направиха серия от 11: 2 точки. Пасивът бе стопен до четири точки, но българският първенец успя да се стресне и да си върне двуцифрената преднина до почивката - 47:36.

Третата четвърт премина отлично за Лукойл, а съперникът почти не оказваше съпротива. Преднината бе покачена до 17 точки, а преди последната част "студентите" имаха сериозна преднина - 73:56.

Финалните 10 минути бяха протоколни и срещата завърши при резултат 92:77.

Аландо Тъкър наниза 30 точки за победителите и добави 11 борби за дабъл-дабъл, а 18 точки добави Юре Лалич. За тима не играха Филип Виденов, който не беше в залата и Тенчо Банев, който пропусна последните мачове заради проблеми с гърба.

За Плоещ Кристофър Дън вкара 22 точки, а с 21 и 12 борби завърши Джералд Лий.

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)