3. Маями размаза „биковете” с близо 30 точки

Маями размаза „биковете” с близо 30 точки

Отборът на Маями Хийт постигна разгромна победа като гост със 103:74 над тима на Чикаго Булс в среща от редовния сезон в НБА.

Дуейн Уейд и компания започнаха устремно срещата и набързо натрупаха няколко точки аванс в своя полза. След края на първата част „горещите” водеха с 31:19, а през втората бяха дори още по-безпощадни и я взеха с 32:14. Така на полувремето Маями водеше със смазващото 63:33.

Второто полувреме започна много равностойно като в неговото начало двата отбора се движеха кош за кош. Впоследствие обаче гостите отново започнаха постепенно да трупат преднина и спечелиха и третата четвърт, този път с 23:16. В последната част Маями позагуби концентрация и това даде шанс за скъсяване на преднината от „биковете”. Те спечелиха четвъртината с 25:17, но това се оказа крайно недостатъчно, дори за да избегнат разгрома и така в крайна сметка Маями разби Чикаго със 103:74.

Най-резултатен за победителите бе Джърмейн О’Нийл, който записа 24 точки в актива си. За домакините от Чикаго пък най-много точки наниза Хаким Уарик – 14.

Тази нощ се играха още два мача от НБА, ето и резултатите:

Лос Анджелис Клипърс – Хюстън Рокетс 99:93

Далас Маверикс – Портланд Трейлблейзърс 89:101

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича