3. Меджик победи Селтикс в последната секунда

Меджик победи Селтикс в последната секунда

Тимът на Орландо Меджик записа неочаквана победа срещу гостуващия Бостън Селтикс с 96:94.

Домакините изоставаха през почти целия мач главно „благодарение” на избраните в звездния тим на Източната конференция Пол Пиърс и Раджон Рондо. Последната минута от срещата обаче обърна всичко. Заключителните секунди принадлежаха на Джей Джей Редик, който в отбеляза тройка, последвана от две точки на Рашард Люис 1,6 сек. преди сирената.

Меджик осъществи обрата си в последната четвърт, наваксвайки изоставане от 14 точки. Загубата за Бостън е девета в последните им 15 мача, което обяснява и огромното изоставане зад лидера Кливланд Кавалиърс.

След първото полувреме Бостън водеше с 16, след като играчите на Меджик бяха точни в само 33 процента от стрелбите си.
Рашард Люис отбеляза седем поредни точки в третата част, с които практически върна тима си в мача. „Кулите близнаци” Дуайт Хауърд и Марчин Гортат бяха в основата на обрата в четвъртата част.

14 секунди преди края резултатът бе 94:94, след като Люис улови кълбото при неточна стрелба на Рей Алън. След кратък таймаут Меджик се опита да прокара топката до Винс Картър, но вместо това Люис проби през Кевин Гарнет и реши мача с лейъп.

С 29 победи и 14 загуби Бостън е втори в Източната конференция. Орландо е четвърти с 30:16.

В другите две срещи от днешната програма Ню Йорк Никс загуби от Торонто със 104:106, докато Финикс надигра Далас със 112:106.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича