3. Мемфис препъна Леброн и Кливланд в продължението

Мемфис препъна Леброн и Кливланд в продължението

Отборът на Мемфис Гризлис победи Кливланд Кавалиърс със 111:109 след продължение в мач от редовния сезон на НБА. Пред родната публика във „ФедЕкс Форум” Мемфис записа осма победа в последните си 12 мача и с това изглежда успя да загърби неприятния старт на сезона, когато тръгна с осем загуби и една победа

Отборът на Мемфис Гризлис победи Кливланд Кавалиърс със 111:109 след продължение в мач от редовния сезон на НБА. Пред родната публика във „ФедЕкс Форум” Мемфис записа осма победа в последните си 12 мача и с това изглежда успя да загърби неприятния старт на сезона, когато тръгна  с осем загуби и една победа.

Тимът на изоставаше в резултата до началото на последната четвъртина, когато след серия от шест точки благодарение основно на колебливия Руди Гей.

Суперзвездата Леброн Джеймс направи поредния си силен мач и завърши с дабъл – дабъл от 43 точки и 13 борби. Въпреки това във втората половина на мача Руди Гей успя да противодейства по-успешно на крилото на Кавалиърс.

По-малко от две минути преди края на продължението време Мемфис водеше със 106:102, но Леброн вкара тройка и изведе тима си напред за 107:106. Оу Джей Майо с тройка върна Мемфис напред за 109:107 19 секунди преди сирената. Джеймс изравни резултата с две свободни хвърляния за нарушение, но в последните седем секунди Конли реши мача със свободен пробив и лейъп за крайното 111:109.

Зак Рандолф поведе Мемфис с 32 точки и 14 борби. Майо вкара 28, докато Гей добави 21. Победата над Кавс сложи край на злощастната серия от седем поредни загуби срещу тима от Кливланд.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича