3. Миньор спечели редовния сезон в регион Запад на ББЛ А група

Миньор спечели редовния сезон в регион Запад на ББЛ А група

Миньор 2015 спечели редовния сезон в регион Запад на ББЛ А група. В дерби, изиграно тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът надви прекия си конкурент Спортист Своге с 97:83 и го изпревари с две победи при оставащ само по един мач и за двата отбора.

Баскетболистите на Емил Горанов започнаха по-добре срещата, но след силни финални минути на първата част Миньор 2015 обърна за 27:19. Тимът отстъпваше в подкошието, но вкара 10 тройки само до почивката, на която се оттегли при 49:43 в своя полза след общи 16 точки на Георги Дамянов до момента.

Преднината на водения от Милен Дудев отбор достигна 13 точки след паузата и въпреки че съперникът бързо намали до 4, преди решителната четвърт разликата отново бе двуцифрена – 71:61. Спортист продължи с опитите за обрат и в оставащото време, но Миньор 2015 поддържаше разлика и спечели убедително.

Победителите завършиха мача с 18 тройки срещу 5, което бе и ключово.

Георги Дамянов бе най-резултатен за победителите с 28 точки (8 тройки). Боян Тенев вкара 20 точки, Георги Бързаков бе близо до трипъл-дабъл със своите 18 точки, 11 борби и 7 асистенции, макар да направи и 6 грешки, а Константин Паисиев се отчете с 10 точки.

За съперника, който игра само с шестима души в мача, над всички бе Борис Матраков с 29 точки и 13 борби. Симеон Ценов има 21 точки, с 13 е Джими Хънт, а 11 добави Иван Ценов.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)