3. Монтана на полуфинал за купата на България (снимки)

Монтана на полуфинал за купата на България (снимки)

Баскетболистките на тима спечелиха и втората си среща с Хасково

Отборът на Монтана се класира за финалния турнир за Купата на България, след като постигна втора победа над Хасково.

Като гости възпитаничките на треньора Славко Димитров бяха спечелили със 17 точки разлика, а в зала „Младост” бяха още по-убедителни 66:43, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Домакините изиграха страхотни първи десетет минути, в които показаха, че ще търсят нов успех. Почивката дойде при резултат 43:25, а в 32-та мин. стана Катя Кордова направи и най-голямата разлика в срещата 63:31. Това позволи на треньорския щаб да пусне в игра почти цялата резервна скамейка.

Украинката в състава на Монтана Олена Самбурска вкара 23 точки, с които стана топ-реализатор на мача. Радостина Славова-Нанева добави 16 т. за успеха на домакините. За гостите от Хасково Анита Тейлън, която игра със специална маска на лицето, реализира 10 точки.

Монтана – Хасково 66:43 (23:15, 20:10, 16:6, 7:12)

Монтана: Камелия Михалкова, Милена Томова 7, Радмила Нешева 8, Радостина Славова-Нанева 16, Олена Самбурска 23 (Цветомила Петрова 6, Катя Кордова 4, Надя Симеонова 1, Ива Костова 1, Христина Гераскова, Катрин Накова, Теодора Тодорова). Треньор: Славко Димитров.

Хасково: Анита Мехмедич 6, Николина Николич 6, Наталия Топалова 9, Анита Тейлън 10, Зорница Найденова 2 (Антония Загорова 6, Жени Димитрова 2, Диляна Шумарова 2, Анита Ковачевич, Рени Ганева). Треньор: Елена Станкова.

Съдии: Марин Механджиев, Младен Субашиев.

Зала „Младост”-350 зрители.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже