3. Монтана обърна Лукойл и е на финал за Купата

Монтана обърна Лукойл и е на финал за Купата

Баскетболистките на Монтана 2003 спечелиха втория полуфинален двубой от турнира за Купата на България. Символичните гости в зала „Общинска” в Стара Загора надиграха соченият за фаворит тим на Лукой Нефтохимик с 82:77.

Отборите си размениха по едно силно игрово полувреме. След първите две четвърти състезателките на Лукойл разполагаха с преднина от девет точки при резултат 47:38.

В края на третата част тимът на Монтана вече бе заличил разликата и навлече в решаващата четвъртина с аванс от 62:58. В последните десет секунди от редовното време Ивелина Вранчева реализира два наказателни изстрела и с това оформи крайното 82:77.

Най-резултатна за победителките бе Агнеса  Дойчинова с 28 точки и общо 13 борби. Ивелина Вранчева добави 19 точки, докато Жанета Жельова – Костова реализира 13.
За Лукойл срещата с 22 точки завърши Трейси Едуардс, тя спомогна и с пет борби в нападение и защита. Татяна Лихратович прибави 18 точки, Анджела Тисдейл се отчете с 14.

Малкият финал е утре от 15:30 ч. В него ще спорят Берое 97 и Лукойл. Монтана и Дунав ще оспорват купата от 18:00 ч.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича