3. Монтана отстъпи на Нефтохимик в драма (+СНИМКИ)

Монтана отстъпи на Нефтохимик в драма (+СНИМКИ)

Срещата в зала "Младост" премина през много обрати

В драматичен мач Монтана отстъпи със 71:77 като домакин на Нефтохимик (Бургас). Срещата бе от ІV кръг на НБЛ при жените и премина през много обрати. Монтанчанки започнаха уверено, но в края на първата част гостите сложиха повече ред в играта си и се оттеглиха на почивката с три точки аванс 44:41. Баскетболистките на Монтана тръгнаха да обръщат мача още от началото на второто полувреме и бяха на крачка да го направят, но Анна Соколан ги отчая със стрелба от далечно разстояние. В най-решителния момент украинката наниза четири тройки, от общо шест при седем опита, с които не даде възможност преднината на противника им да нарасне. Домакините пък пък не успяха да се възползват по най-добрия начин от неуспешната стрелба от линията за наказателен удар на амариканката Ашли Гайъл, направиха четири-пет неуспешни атаки, но въпреки това минута  преди сирената резултатът бе равен 71:71. Тогава съдиите видяха умишлено нарушение в защита на Надя Симеонова и мачът напрактика приключи. Милена Томова бе най-резултатна за Монтана с 20 точки. Анна Соколан наниза 27 точки за Нефтохимик и логично бе определена от щестливият треньора на гостите Петко Маринов за играч на мача.

Монтана – Нефтохимик 71:77 (16:20, 25:24, 19:13, 11:20)

Монтана: Камелия Михалкова 10, Надя Симеонова 4, Радостина Славова 10, Радмила Нешева 14, Милена Томова 20 (Ива Костова 9, Катя Кордова 4, Цветомила Петрова). Треньор: Славко Димитров.

Нефтохимик: Олга Дубровина 4, Тафни Робинсън 22, Мария Желязкова 4, Анета Митева, Ашли Гайъл 20 (Анна Соколан 27, Стефка Николова). Треньор: Петко Маринов.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже