3. Монтана почна с победа в НБЛ при жените (СНИМКИ)

Монтана почна с победа в НБЛ при жените (СНИМКИ)

Отборът на Монтана стартира с очаквана победа в новия сезон на НБЛ при жените.

Възпитаничките на треньора Славко Димитров се наложиха в собствената си зала над Рилски спортист със 72:65. До успеха си обаче домакините не стигнаха лесно.

През цялото първо полувреме те бяха догонващи в резултата, като в един момент преднината на гостите бе девет точки 18:27. Минута преди почивката капитанката на Монтана Камелия Михалкова изравни 36:36, а при следващата атака Ива Костова реализира кош и сирената за края на първата част дойде при две точки аванс за монтанския тим.

Второто полувреме също донесе много емоции по трибуните в 35-та мин. резултатът бе равен 59:59. Последва мощтна атака на домакините и малко преди края Костова вкара ефектна тройка за 70:60. Радостина Славова завърши мача с 18 точки, с които бе най-резултатна за Монтана. Толкова вкара е Ани Фарел от отбора на Рилски спортист.

Монтана – Рилски спортист 72:65 (18:23, 20:13, 15:14, 19:15)

Монтана: Надя Симеонова 10, Радостина Славова 18, Радмила Нешева 9, Цветомила Петрова 10, Ива Костова 5 (Качелия Михалкова 11, Милена Томова 9, Катрин Накова). Треньор: Славко Димитров.

Рилски спортист: Цветелина Николава 11, Еми Ушагелова 11, Катерина Рудева 4, Ани Фарел 18, Вероника Джикова 5 (Кристина Пейченова 12, Яна Кожухарова 2, Вероника Петкова 2). Треньор: Иван Лепичев.

Съдии: Марин Механджиев, Младен Субашиев.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже