Монтана загря за Партизан с успех над Академик

Вижте всички резултати и класирането след XII кръг на НБЛ при дамите

Вицешампионът Монтана 2003 се наложи над Академик Пловдив с 99:61 (28:11, 28:14, 28:20, 15:16) като домакин в двубой от 12-ия кръг на женското баскетболно първенство на България и записа десета победа от 12 срещи от началото на сезона.

Пловдивчанки допуснаха десета загуба в също толкова изиграни мача.

Баскетболистките на Монтана 2003 имаха превъзходство през целия мач. Домакините взеха аванс от 17 точки още след първите 10 минути игра, а на почивката резултатът бе 56:25. Домакините продължиха да увеличават преднината си и в третата четвърт, която завърши при 84:45, а най-голямата разлика в срещата достигна 43 точки.

Монтана 2003 доминираше в подкошието, печелейки 70 борби срещу 36 за противника, а огромна разлика имаше и при асистенциите (33-6) и откраднатите топки (11-4). Гостите направиха почти двойно повече грешки (22-12).

Преслава Колева завърши с „дабъл-дабъл“ от 30 точки и 16 борби за домакините, а по 18 точки вкараха Борислава Денчева и Ванина Василева, докато за пловдивския тим Ралица Кенарева завърши с 35 точки, 5 борби и 3 асистенции.

За Монтана 2003 предстои първи мач от втория етап на Адриатическата лига – гостуване на сръбския Партизан на 10 януари.

След това в рамките на два поредни дни – 13 и 14 януари тимът ще изиграе два мача срещу Дунав 2016 в Монтана, първо срещата от 14-ия кръг, а след това и отложения мач от седмия кръг на българския шампионат. Академик Пловдив посреща Шампион 2006 на 10 януари.