3. Монтепаски и ЦСКА (Москва) се класираха за Топ 16 на Евролигата

Монтепаски и ЦСКА (Москва) се класираха за Топ 16 на Евролигата

Испанският гранд Монтепаски и руския ЦСКА (Москва) успяха да се класират за втората групова фаза на Евролигата, след като постигнаха победи в снощните си мачове.

Италианският гранд Монтепаски и руският ЦСКА (Москва) успяха да се класират за втората групова фаза на Евролигата, след като постигнаха победи в снощните си мачове.

Монтепаски се наложи като гост с 83:72 над литовския Жалгирис. Тимът на Симоне Пианджиани е вече 6-1, като изостава единствено от лидера в група А Регал Барселона. През следващата седмица Монтепаски посреща френския Асвел Баскет. От своя страна Жалгирис е вече 1-6, а в идния кръг гостува на Барселона.

Дейвид Хоукинс бе най-резултатен за победителите с 20 точки. Теръл Макинтайър вкара 10 точки и направи 9 асистенции, докато Кщищоф Лавринович се отличи с 16 точки и 6 борби. Бенджамин Езе вкара 12 точки и овладя 7 борби, а Травис Уотсън направи много силен мач, регистрирайки "дабъл-дабъл" от 17 точки и 17 борби при поражението на Жалгирис.

ЦСКА (Москва) пък буквално помете италианския Лотоматика Рома, където играе бившият плеймейкър на националния ни отбор Ибрахим Джабер.

"Армейците" успяха да стигнат до категоричен успех със 72:57.  Джабер започна в титулярната петица на италианците, но записа само 18 минути, в които отбеляза 2 точки. Американецът не успя да реализира нито един от трите си опита за стрелба от тройката, но все пак записа 4 борби и 2 асистенции.

Най-резултатен за Рома бе Андре Хътсън с 18 точки, а Ерве Туре добави 14. По 13 точки за ЦСКА записаха Трейджън Лангдън и Саша Каун, а хърватинът Зоран Планинич се отчете с 12.

Рома заема 4-о място в Група "С" с 3 победи и 4 загуби, като поражението от руския гранд бе четвърто поредно за отбора. ЦСКА пък си гарантира място в Топ 16.

Московчани делят първото място в групата с Каха Лаборал (Испания) и Макаби (Тел Авив), чийто наставник е Пини Гершон, който изведе България до участие на Евробаскет 2009 в Полша, но все още не е ясно дали ще продължи да води националите.