3. Напрежението дойде в повече на „лъвовете” – Полша ни би с 90:78 на старта на Евробаскет 2009

Националният отбор по баскетбол на България започна по разочароващ начин участието си на Евробаскет 2009, след като загуби на старта от домакина Полша с 90:78. Срещата се игра в „Залата на Хилядолетието” в град Вроцлав и бе първа от програмата на група D. Както е известно, другите два тима в нашата група са тези на Турция и Латвия.

Срещата започна с леко предимство на домакините. След първите няколко минути на първата четвърт поляците се отърсиха от напрежението и то се пренесе върху хората на Пини Гершон. В последните 3 минути на тази първа част поляците натрупаха разлика от 11 точки и я спечелиха с 32:21.

Втората четвърт на мача бе по-разочароваща за нашите и от първата. В нея, „лъвовете” на Пини Гершон свалиха гарда, а техните опоненти изцяло диктуваха събитията на игралното поле. В крайна сметка, след страхотна игра на Игнерски и американецът с полски паспорт Лоугън, на полувремето двата тим се оттеглиха на почивка при резултат 52:37 в полза на домакините.

Второто полувреме започна далеч по-добре за нашите момчета. В третата част те се опитаха да намалят разликата и по този начин да се върнат в мача, но състезателите на Полша така и не позволиха това да се случи. След края на тази трета четвърт „лъвовете” вече губеха с 58:75 и на всички в „Залата на Хилядолетието” стана ясно кой ще е крайният победител в този двубой.

В последната четвърт Пини Гершон изкара своите с единствената цел да спасят честта си и да се опитат да загубят двубоя с по-малко от 10 точки разлика. В крайна сметка „лъвовете” успяха да намалят 5 точки от пасива, който бяха натрупали след края на третата част и двубоят завърши при резултат 90:78 за тима на Полша.

Най-добър в тима на домакините бе Лоугън, който завърши двубоя с 23 точки и 9 асистенции, а веднага след него се нареди Игнерски, който се отчете с 22 точки. Най-добрият реализатор за България пък бе натурализираният американец Роуланд, който вкара общо 20 точки, към които прибави 2 асистенции и 4 борби. Веднага след него се нареди Деян Иванов, кой завърши двубоя с 18 точки и 5 борби.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича