3. Националите разбиха Финландия на Евробаскет 2010

Националите разбиха Финландия на Евробаскет 2010

Националният отбор за мъже до 20-годишна възраст спечели и втория си мач от група B на Евробаскет 2010,

Националният отбор за мъже до 20-годишна възраст спечели и втория си мач от група B на Евробаскет 2010, Дивизия В, в Австрия. Тази вечер отборът на Георги Младенов се наложи с 63:49 над Финландия. Най-резултатен за българския тим отново бе Александър Янев с 23 точки и 10 борби, Христо Захариев добави 12 точки, а Божидар Аврамов и  Тихомир Желев вкараха по 8 за успеха.

Нашите започнаха ударно мача, като след първите минути поведоха с 10 точки разлика. След първата четвърт тимът, воден от  Георги Младенов имаше предимство от 8 точки за 21:13. През втората част българите позволиха на съперника да се доближи в резултата, но не и да застраши водачеството им. Младите "трикольори" продължиха да водят с 5 точки разлика през първите 8 минути на третата четвърт за 40:35, а  след 30 минути игра вече имаха аванс от 11 точки за 49:38. В последната четвърт два бързи коша на Маринчешки и Захариев изведоха българите с 15 точки напред за 53:38. Оттук до края младежките ни национали не допуснаха обрат и заслужено спечелиха с 63:49.

След този мач Янев се утвърди в Топ 3 на реализаторите до момента с по 23 точки за два двубоя. Той е четвърти при борците с по 10 овладени топки на мач.

Третият мач на тима на Георги Младенов от група B е в събота срещу Швейцария. "Кръстоносците" паднаха във втория си мач от Португалия с 68:70 и остават без победа до момента. Българите пък са първи в класирането в групата.
Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)