ОБЗОР: ЦСКА се завърна със загуба в НБЛ (ВИДЕО)

Берое започна с победа, вижте всички резултати от първия кръг

Отборът на ЦСКА се завърна в баскетболния елит на България с поражение от Спартак Плевен с 65:91 (10:24, 14:25, 25:19, 16:23) като домакин в София в среща от първия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Серия от 17:0 за Спартак Плевен още в първата четвърт има донесе аванс от 23:5, а първата четвърт приключи при 24:10 в полза на гостите. Преднината на плевенчани достигна до 25 точки в края на първото полувреме при 49:24.

Състезателите на ЦСКА намалиха пасива си в третата четвърт до 49:68, но по-опитният тим на Спартак контролираше двубоя, а най-голямата разлика в мача достигна 35 точки за плевенчани.

Барет Бенсън бе най-резултатен за гостите с 21 точки и 5 борби, а 16 точки и 4 борби добави Мартин Маринов.

За ЦСКА Дарил Оуенс завърши със 17 точки и 2 асистенции. Зейн Ноулс се отчете с 14 точки и 9 борби.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува на състава на Шумен на 13 октомври, а Спартак Плевен ще приеме Левски на 17 октомври.

Тимът на Берое започна новия сезон с домакински успех над Академик Пловдив в Стара Загора с 94:86 (27:16, 17:23, 22:23, 28:24). Двата състава изиграха равностоен сблъсък, в който домакините натрупаха 13 точки преднина още началните 10 минути. Първата част приключи при аванс от 27:16 за Берое. Разликата достигна 17 точки във втората четвърт преди Академик да намали до 5 точки изоставането си по почивката – 44:39.

И през второто полувреме пловдивчани затрудниха противника, а преди последния период резултатът бе 66:62 в полза на Берое. До края старозагорци удържаха победата у дома.

Ти Кей Идоджи отбеляза 23 точки, 7 борби и 2 асистенции за Берое, а по 19 точки добавиха Робърт Георгиев и Корнилиъс Хъдсън. Александър Тодорович добави 17 точки и 10 борби за успеха.

За Академик Пловдив с 19 точки и 4 борби завърши Александър Милов.

Берое продължава в НБЛ с гостуване на отбора на Ямбол на 13 октомври, а два дни по-късно Академик ще се изправи срещу Черноморец в Бургас.