3. Оклахома изравни серията срещу шампиона Лейкърс

Оклахома изравни серията срещу шампиона Лейкърс

Орландо на победа от втория кръг в плейофите, Милуоки и Портланд съживиха шансовете си

Оклахома Сити Тъндър спечели домакинството си срещу Лос Анджелис Лейкърс в четвъртия мач от серията в първия кръг на плейофите в шампионата на НБА с изразителното 110:89. С това Оклахома изравни серията при 2:2 мача и запазва пълните си шансове за сензационно отстраняване на миналогодишния шампион.

Кевин Дюрант и Ръсел Уестбрук поведоха домакините към втората си поредна победа над „езерняците” с 22 и 18 точки съответно. Във втори пореден мач Тъндър се възползва максимално от предимството си в стрелбата в близост до фаул-линията и борбите под коша, въпреки присъствието на гигантите в редиците на Лейкърс Пау Гасол и Андрю Бинъм.
Оклахома поведе в резултата след 5 минути игра и не погледна назад, изграждайки двуцифрена преднина в третата четвъртина.
Бинъм завърши мача с дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби за Лейкърс. Гасол вкара 13. Кобе Брайънт завърши една от най-слабите си срещи за сезона с 12 точки. Петият мач между двата тима е във вторник.

В друг двубой от плейофите Милуоки Бъкс върна една победа срещу Атланта Хоукс, спечелвайки у дома със 107:89. Бъкс доведоха серията до 2-1 победи и все още остават в играта.
Орландо Меджик записа труден, но потенциално решаващ успех като гост на Шарлът Бобкетс с 90:86 и поведе с 3:0 в плейофите. Интересен факт около двубоя бе, че той е първи домакински за Шарлът в плейофите.

Едно от най-завързаните единоборства е това между Финикс Сънс и Портланд Трейлблейзърс. След 96:87 у дома Портланд завърза равенство в двубоите – 2:2. Завърнал се след артроскопия на скъсан менискус в лявото си коляно Брендън Рой поведе тима си към успеха предимно влияейки върху емоционалната нагласа на съотборниците си. Ламаркъс Олдридж вкара 31 точки и записа 11 борби за домакините, повеждайки ги към изключително важна победа.

Резултати от първия кръг на плейофите в НБА:

Оклахома – Лос Анджелис 110:89
Милуоки – Атланта 107:89
Портланд – Финикс 96:87
Шарлът – Орландо 86:90
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича