3. Орландо Меджик разкъса „биковете” - 111:82

Орландо Меджик разкъса „биковете” - 111:82

Винс Картър бе в основата на успеха с 23 точки

Баскетболният Орландо Меджик постигна разгромна победа със 111:82 над тима на Чикаго Булс в своята „Амуей Арена” в среща от редовния сезон на НБА. Това бе 7-и пореден успех за домакините, които остават на 2-о място във временното класиране на Източната конференция. „Биковете” пък останаха далеч от зоната за плейофи.

Двубоят започна страхотно за Меджик, които бяха водени от лидера си Винс Картър. Първото полувреме на мача премина изцяло под диктовката на домакините, които спечелиха първата четвъртина с 28:17, а втората с 37:16. През второто полувреме Чикаго показа някакво събуждане, но то бе крайно недостатъчно дори за почетно поражение. „Биковете” спечелиха третата част с 18:14, а в четвъртата отново бяха по-слаби, губейки я с 32:31.

За победителите най-резултатен бе Винс Картър, който завърши мача с 23 точки, 4 борби и 1 асистенция. Веднага след него пък се нареди Мат Барнс, който се отчете с 14 точки. За Чикаго най-добър бе Джеймс Джонсън, който се отчете с 13 точки, 3 борби и 3 асистенции. Тай Гибсън и Хаким Уарик пък добавиха по 12 точки за „биковете”.

Ето и резултатите от останалите два играни мача тази нощ:

Вашингтон Уизардс - Атланта Хоукс 99:105

Голдън Стейт Уориърс - Портланд Трейлблейзърс 105:110

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича