3. Осакатеният Портланд се измъчи, но победи Финикс

Осакатеният Портланд се измъчи, но победи Финикс

Имащият много проблеми с контузени играчи Портланд Трейл Блейзърс постигна впечатляваща победа над Финикс със 105:102 в мач от НБА. Пионерите загубиха до края на сезона центъра си Грег Одън, а с травми са още Руди Фернандес, Никола Батум и Травис Аутлоу и от известно време едва 9 играчи са по екип.

Въпреки това тимът успя да вземе много ценен успех срещу един от водещите отбори в Западната конференция, макар че изоставаше през повечето време в мача.

В третата четвърт Слънцата водеха с 15 точки (79:64), а преди началото на последната авансът им бе 11 – 81:70. Домакините обаче се вдигнаха на щурм и стигнаха да обрат, вдъхновени от Джарид Бейлис, който наниза рекордните в кариерата си 29 точки и то от пейката.

Той отбеляза 3 наказателни удара в последните 9 секунди, а при последната възможност Стив Неш не успя да изравни с тройка за Финикс. Брандън Рой добави 27 точки, а Ламаркъс Олдридж и Мартел Уебстър вкараха по 15 за Портланд.

Слънцата загубиха за 6-и път поред като гости, което се случва за първи път от зимата на 2004 година. Амари Стъдамайър завърши с 27, а Грант Хил вкара 20 точки за тях. Те са с баланс 17-9, докато Блейзърс леко се подобри и е с 16-11.

Чикаго също постигна отличен обрат и взе едва трети успех в последните си 14 мача след 98:89 над Ню Йорк. Биковете губеха със 17 точки през първото полувреме, но успяха да бият, след като в последната четвърт направиха серия от 15:2. Гостите опитаха цели 47 изстрела от тройката и вкараха 16 от тях.

В последния мач от деня Дуейн Уейд отбеляза 25 точки и Маями отнесе Орландо със 104:86 в дербито на Флорида. В предишните 3 сезона Хийт имаше едва един успех над местния съперник, но през този постигна втори успех над него.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича