3. Отборът на Старт е първият полуфиналист в ЮБАЛ

Отборът на Старт е първият полуфиналист в ЮБАЛ

В първата четвъртфинална среща от Югозападна Аматьорска Баскетболна Лига "Старт" отборът на „Старт” победи с 74:68 Американския университет в България и се класира на полуфинал

В първата четвъртфинална среща от Югозападна Аматьорска Баскетболна Лига "Старт"  отборът на Старт победи с 74:68 Американския университет в България и се класира на полуфинал. Още в самото начало на срещата отборът на Старт дръпна в резултата  благодарение на своя топреализатор Явор Иванов, който през първите 10 минути реализира 15 точки, от които 3 тройки. Така първата четвърт завърши при резултат 25:15 в полза на Старт.

През втората част АУБГ се опита да запази интригата в срещата, като на моменти разликата падаше под 10 точки, и в крайна сметка на полувремето резултата бе 42:31 в полза на Старт. През третата и четвъртата части АУБГ започна да пази по-активна защита, което им помогна на няколко пъти да намаляват разликата само до 6 точки, но благодарение на своите опитни играчи Старт продължи да контролира играта до самия край на срещата.

За победителите от Старт най-голям принос за успеха имаха Явор Иванов (33 точки и 6 асистенции), Николай Янакиев (13 точки, 2 борби, 1 асистенция), Георги Атанасов (6 точки, 17 борби и 6 чадъра) и Мартин Трионджиев (8 точки, 13 борби и 5 асистенции). За АУБГ най-много точки вкара Боян Тенев- 31, но полезни бяха още Никола Николов (15 точки и 12 борби) и Мирослав Натов (14 точки, 4 борби и 2 асистенции).

Поради проблеми с осветлението в зала "Скаптопара" срещата се игра в зала "Пирин". За доброто настроение на многобройната публика в залата се грижеха отново DJ Morandi и балет "Дъга".

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича