3. Първа победа за Черно море в "А" група

Първа победа за Черно море в "А" група

Черно море Одесос записа първа победа в шампионата на женската А група след като се наложи като домакин на Тони 7 със 79-76. Срещата бе от седмия кръг на това първенство и бе изтеглена с няколко дни заради предстоящия треньорски семинар през уикенда в Самоков. Загубата за Тони 7 е тяхна трета, а те имат и 2 победи в актива си. Черно море е на пето място в групата с 1 победа и 5 загуби до този момент. След едно равностойно първо полувреме, състезателките от Варна играха по-добре след почивката и заслужено се оказаха победители в края на мача.

Черно море Одесос записа първа победа в шампионата на женската А група след като се наложи като домакин на Тони 7 със 79-76. Срещата бе от седмия кръг на това първенство и бе изтеглена с няколко дни заради предстоящия треньорски семинар през уикенда в Самоков. Загубата за Тони 7 е тяхна трета, а те имат и 2 победи в актива си. Черно море е на пето място в групата с 1 победа и 5 загуби до този момент. След едно равностойно първо полувреме, състезателките от Варна играха по-добре след почивката и заслужено се оказаха победители в края на мача.

Първата четвърт премина на приливи и отливи за двата отбора. Само за минута и 11 секунди възпитаничките на Ивайло Христов дръпнаха с 9-0 и принудиха треньорът на домакините Венцеслав Гечев да вземе тайм аут. Състезателките на Черно море отвърнаха от своя страна с 5 поредни точки преди да се разпише и последната от стартовата петица за Тони 7 Радостина Рашева за 5-11 след близо 4 минути игра.

Калина Ласкова и Надежда Спасова намалиха до 9-11, а Христина Герджикова бе точна веднъж от линията за наказателен удар за 9-12. В следващите 2 минути момичетата на Тони 7 не успяха да отбележат нито една точка, а това бе изполвано максимално от домакините, които след 7 безответни точки поведоха със 16-12. В края на частта двата тима си размениха по една тройка (Елена Петрова за Тони 7 и Николета Димитрова за Черно море Одесос), но след тях момичетата на Гечев бяха напред с 23-17.

Разликата от плюс 6 точки в полза на варненки се запази в първите 4 минути на втората четвърт – 25-19. В този момент гостенките реагираха и чрез кош на Антоанета Стойкова, тройка на Герджикова и един наказателен удар на Елена Петрова изравниха резултата за 25-25 точно по средата на частта. Бившата състезателка на Черно море Одесос – Стойкова изведе пак гостенките напред за 29-31, но тройка на Габриела Димитрова върна Черно море Одесос в лидерска позиция – 32-31. Разигралата се Стойкова бе точна в последните две атаки на Тони 7 за първото полувреме преди Полина Аврамова от Черно море да оформи резултат от 35-36 на почивката.

Второто полувреме започна по подобие на първото, с надмощие на гостенките от Сливен. Първо Рашева, а след това и Байчева с точен изстрел от тройката направиха резултата 35-41 в полза на Тони7. Николета Димирова бе тази, която държеше тима на Черно море в срещата и не позволяваше на гостенките да дръпнат с по-голяма разлика. За Тони 7 в тези минути силно играеше Герджикова.

Точно в 27-та минута след кош на Ралица Ласкова Черно море Одесос отново излезе напред с 50-49. Серията за домакините продължи с нови пет поредни точки за 55-49 преди Ивайло Христов да поиска тайм аут. Черно море дори увеличи преднинаата си до 58-49, но Виктория Стойчева отбеляза и бе фаулирана след което намали до 58-52. Варненки обаче бяха набрали скорост и с нови пет точки дръпнаха с 11 разлика – 63-52 след 30 минути игра. Тази трета част завърши при резултат 28-16 в полза на Черно море Одесос, въпреки че Тони 7 вкара първите 5 точки в нея.

Черно море Одесос поведе с 14 точки разлика в началото на последната десетка, но чрез Байчева, Петрова и Рашева Тони 7 намали до 66-58 точно 6.33 минути преди края. Веднага след прекъсването Полина Аврамова прекъсна серията на Тони 7 и увеличи на 69-58.

Последва обаче финален шурм на момичетата на Ивайло Христов, а след кош на Сотйкова резултата стана само 71-66. След няколко поредни грешки от страна на двата отбора, Аврамова увеличи на 73-66 точно 2 минути преди края.

Финалът на мача бе също толкова драматичен, колкото и целия двубой. Стойкова намали от зоната на трите точки до 75-72 половин минута преди края. Димитрова вкара 2 наказателни удара за Черно море за 77-72 преди Христов да ползва последния си тайм аут 23 секунди преди финалната сирена. Елена Петрова вкара два фала в полза на гостенките за 77-74, а Аврамова отвърна със същото за 79-74 точно 11 секунди преди края. Стойкова вкара нов кош за 79-76, но това бе последния кош в този мач и варненки победиха за първи път в групата.

Най-полезна за Черно море Одесос бе тежкото крило Ралица Ласкова, която не само вкара най-много за отбора си - 16 точки - но грабна и 15 борби. Николета Димитрова допринесе за успеха с 17 точки, 6 борби и 6 отнети топки. Плеймейкърът Полина Аврамова се доближи още повече до трипъл дабъл, записвайки 14 точки, 7 асистенции и 8 отнети топки, а 10-те й грешки в крайна сметка не се оказаха фатални.

За гостуващия тим, въпреки загубата, силен мач направиха Антоанета Стойкова с 20 точки и 12 борби и в подкошието Мария Байчева - 16 точки, 8 борби и 4 отнети топки - и Христина Герджикова - 15 точки и 8 борби. Добре се включи от пейката и опитната Елена Петрова с 14 точки, 7 борби и 3 асистенции, но не успя да предотврати загубата на Тони 7.

На 5 декември в Сливен Тони 7 приема НСА в мач от следващия кръг на А група, докато Черно море Одесос ще почива до 12 декември, когато гостува на същия тим в София.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича