3. Първа победа за Левски в Балканската лига

Първа победа за Левски в Балканската лига

"Сините" биха дебютанта Пея в Косово с 86:78

Левски постигна първа победа в Балканската лига по баскетбол, след като се наложи над дебютантите в турнира от Пея (Косово) с 86:78 (23:19, 19:14, 17:26, 27:19).

До днес и двата отбора бяха без успех и на последните две места в турнира. Димитър Ангелов беше най-резултатен за софиянци с 20 точки, Николай Върбанов добави 19, а капитанът Стефан Георгиев, който започна от пейката приключи мача с 6 точки и 6 борби.

За домакините от Косово американецът Фредерик Хаус завърши със 17 точки, а Самир Шаптахович и Гетри Шима приключиха с по 10.
Отборът на Левски успя да вземе аванс от самото начало и поддържаше добър аванс въпреки препълнената зала, която се опита да окаже подкрепа на домакините. В края на първата част точни изпълнения на Христо Захариев и Павел Иванов, както и добра игра под кошовете на Стефан Георгиев станаха причина авансът до почивката на българите да бъде 9 точки- 33:42.

Преднината им можеше да бъде и по-голяма, но опит за тройка на Мичич 10 секунди преди края не намери целта. Левски поведе с 10 точки след един точен наказателен удар на Николай Върбанов, но след това ентусиазираните косовари постепенно започнаха да топят преднината на отбора на Левски и минута и 22 секунди преди края на третата част след точна стрелба на американеца Джордж Одофува разликата се стопи до 2- 57:59.22 секунди преди края на частта пак той отново беше точен и изравни.

В последната четвърт тройки на Димитър Ангелов и Мичич позволиха на отбора на Константин Папазов да дръпне с 6 точки аванс, след което гостите вече нито веднъж не изпуснаха водачеството си.

В края по-здравите нерви на левскарите и четири поредни успешни наказателни удара на Върбанов осигуриха успеха. Следващата среща на Левски е на 12-и ноември като домакин на Теодо (Черна гора), отбор със същия баланс до момента 1 победа и 2 загуби.

Левски: Джордже Мичич 18, Димитър Ангелов 20, Лионел Чалмърс 6, Николай Върбанов 18, Христо Захариев 15 (Венцислав Петков, Алекс Симеонов 3, Стефан Георгиев 6, Павел Иванов 4)
Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор