3. Първа загуба за Рилски спортист в Балканската лига

Първа загуба за Рилски спортист в Балканската лига

Българският отбор загуби с 67:76 от Галил Гилбоа в Израел

Рилски спортист регистрира първа загуба в Балканската лига с 67:76, при гостуването си на един от най-силните отбори в турнира – Галил Гилбоа в Израел. Двата състава се срещнаха като лидери в група А, като след победата си тази вечер израелският тим остана еднолично начело. Галил Гилбоа се представя на топ ниво и във вътрешното си първенство, където е трети във временното класиране, изоставайки само от Макаби Тел Авив и Ирони Ашкелон.

Лично президентът на Рилецо Петър Георгиев пристигна в Израел, за да подкрепя момчетата си в тежкия сблъсък, но и неговото присъствие не помогна.

Мачът бе напълно равностоен, като чак до средата на третата част не се виждаше как един от двата отбора може да вземе някакво по-сериозно надмощие. След няколко смени на водачеството, разликата и в двете посоки така и не минаваше четири точки.

Превъзходството на Галил Гилбоа под коша обаче все пак каза своята дума, и домакините, които тотално владееха положението в тази зона, успяха да го материализират. Центърът Джоузеф Джоунс си правеше каквото си поиска срещу българската защита през второто полувреме, докато топ реализаторът на Рилецо Филип Вукосавлевич така и не намери отговор срещу него.

Рилецо имаше две точки аванс на почивката, но бързо ги загуби в третия период, и около четири минути след началото на второто полувреме, Галил Гилбоа поведе първо с шест точки, и постепенно започна да надгражда, за да стигне до 11 в края на четвъртината. В последната част домакините използваха добре открилите се пространства, докато Рилски спортист не успяваше да се съвземе след пропуск в атака, и лесно допускаше нови и нови кошове. Все пак българският състав се държеше до последно в мача, на осем-десет точки от противника, но всеки опит този пасив да бъде съкратен, даваше обратен резултат, и разликата се увеличаваше. Неуспешната защита за самоковския отбор не позволи да се атакува последно някакъв обрат, и така Рилецо се оттегли с първа загуба в турнира.

Галил Гилбоа получи правото да изпълни десет наказателни удара повече, но си спечели мача най-вече с борбата под коша, където взе близо два пъти повече отскочили топки. Джоузеф Джоунс наниза 32 точки за израелския тим, а Ромео Травис добави 14 точки и девет борби.

Вукосавлевич вкара 16, но взе само две борби. Асен Великов отбеляза три тройки и завърши с 13 точки, а Бранко Миркович се отчете с 10 точки и четири асистенции.

Рилски спортист пристигна в Израел след тежка седмица, в която лекуваше всичките си чужденци от вирусно заболяване, и загуби от Левски в дербито на НБЛ. На 30 ноември Рилски гостува на Торус в Скопие, а преди това приема Черноморец в българското първенство.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки