3. Пини и Макаби без проблеми срещу Лотоматика в Евролигата, Олимпиакос също бие

Пини и Макаби без проблеми срещу Лотоматика в Евролигата, Олимпиакос също бие

Тимът на вече бившия национален селекционер Пини Гершон - Макаби (Тел Авив) победи лесно Лотоматика Рома със 79:59 в мач от IX кръг на Евролигата, игран късно снощи в зала "Нокиа Арина" в израелската столица.

Домакините нямаха особени проблеми със своя противник, независимо че първите две части на срещата бяха изключително равностйни. Израеският шампион направи силно второ полувреме, с което си осигури крайния успех. С тази победа Макаби вече е 6-3 в група C, като тимът на Гершон имаше осигурено място за Топ 16 още преди настоящия кръг.

Не такава e ситуацията с Лотоматика (3-6), след като "римляните" ще трябва да спечелят на всяка цена следващия си мач като домакин срещу Олимпия (Любляна). Макаби обаче ще трябва да се наложи над Маруси в Атина, за да може тимът от италианската столица да продължи напред в надпреварата.

Чък Ейдсън бе най-резултатен за победителите с 23 точки, а Дейвид Блътентал се отличи с 15 за успеха на Макаби.

Бившият плеймейкър на националния отбор Ибрахим Джабер престоя 26 минути на игрището, за които обаче не успя да се разпише. Гардът отне 5 топки, овладя 3 борби и направи 1 асистенция при поражението на Рома. Най-резултатни за италианския тим бяха Рики Майнард с 14 точки и Андре Хътсън с 12.

В друг двубой от Евролигата, гръцкият вицешампион Олимпиакос победи като гост турския първенец Ефес Пилзен с 93:85 след продължение в доста завързан мач.

Победата отвори пътя на тима на Панайотис Янакис да оглави крайното класиране в група B. Грандът от Пирея е вече със 7 успеха и 2 загуби, само кръг преди края на първата фаза на най-силния европейски клубен турнир по баскетбол.

От своя страна Ефес Пилзен вече е 3-6 и тимът се нуждае от задължителна победа в следващия мач, за да съхрани шансове за Топ 16. Двубоят премина през редица обрати, като в последната четвърт гърците вече се виждаха победители, след като регистрираха серия от 12-0.

Чарлз Смит обаче направи няколко феноменални отигравания и успя да докара мача до продължения след 76:76 в редовното време. В допълнителните 5 минути Скууни Пен и Джош Чилдрес бяха с най-голям принос за успеха на Олимпиакос.

Чилдрес завърши с 23 точки и 5 борби, Милош Теодосич добави 17, а Линас Клейза се отличи с 16 и 9 борби за успеха на "червено-белите".

Чарлз Смит наниза 18 точки, всичките през второто полувреме, Кая Пекер завърши двубоя със същия точков актив  и 7 борби, а Престън Шъмпърт приключи срещата с 15 при загубата на Ефес Пилзен.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича