3. Разбихме Румъния и във втората контрола

Разбихме Румъния и във втората контрола

Националният отбор на България отново се наложи над Румъния, този път с 96:73, във втората контрола от подготовката ни за квалификациите за Евробаскет 2011

Националният отбор на България отново се наложи над Румъния, този път с 96:73, във втората контрола от подготовката ни за квалификациите за Евробаскет 2011. Най-резултатни за тима воден от Росен Барчовски бяха Деян Иванов и Ърл Калоуей с по 17 точки, а Павел Маринов и Филип Виденов добавиха съответно по 14 и 12 за успеха. За гостите от Румъния Титус Никоара вкара 11 точки, а Михай Пау се отчете с 10.

За разлика от вчерашния двубой, днес българите срещнаха много по-сериозна съпротива на терена, като през по-голямата част от мача играта вървеше кош за кош.

Първата четвърт беше изключително оспорвана, като разликата в резултата не надвишаваше 2-3 точки. Румънците си бяха извадили необходимите поуки след поражението в първата среща и показаха много по концентрирана игра в нападение и защита. Това доведе до известно притеснение в редиците на България и след 10 минути игра, Филип Виденов и компания изоставаха с 1 точка - 21:22.

През втората четвърт ситуацията на терена не се промени, като гостите продължаваха да играят по-спокойно и дори успяха да увеличат преднината си на 6 точки - 33:27, като до края на първото
 полувреме оставаха шест минути. Това стресна родните национали, които се активизираха и благодарение на Павел Маринов, Калоуей и Калоян Иванов, обърнаха резултата и след 20 минути игра водеха с 44:40.

Противно на очакванията, баскетболистите на северната ни съседка не се пречупиха и след почивката отново излязоха напред, след като направиха серия от 13:3 в първите минути на третата част. Това не се хареса на Росен Барчовски, който реагира с едноминутно прекъсване. Наставленията на специалиста бяха чути и до края на частта на терена имаше само един отбор - този на България. Домакините буквално разбира съперника си и в крайна сметка, след 30 минути игра, имаха солиден аванс - 75:58.

Развоят на срещата определено обезкуражи гостите, които така и не намериха сили да се върнат в двубоя. Разликата продължаваше да расте с всяка изминала минута, като възпитаниците на Росен Барчовски се забавляваха на терена в минутите до края. Така последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 96:73 в полза на България.

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)