3. Разгром срещу Кипър и България е на финал за Наградата на София

Разгром срещу Кипър и България е на финал за Наградата на София

Мъжкият национален отбор разгроми Кипър с 99:51 и се класира за финала на традиционния турнир за Наградата на София, съобщи БФБаскетбол.

Мъжкият национален отбор разгроми Кипър с 99:51 и се класира за финала на традиционния турнир за Наградата на София, съобщи БФБаскетбол. В зала "Универсиада" възпитаниците на Рсен Барчовски не оставиха нито за миг съмнения, че са по-добрият отбор на терена и утре от 18 часа ще излязат срещу Чехия във финала на надпреварата. Чехите преди това победиха Австрия с 87:66.

Чавдар Костов бе най-резултатен за успеха с 18 точки. Деян Иванов завърши със 17 точки, а Златин Гоеригев добави 11. 10 точки и 7 борби записа капитанът Стефан Георгиев, а с толкова точки се отличи и друг от центровете на "трикольорите" - Николай Върбанов. 8 точки, 6 борби и 9 асистенции пък записа Филип Виденов.

От самото начало на срещата българите поеха инициативата и благодарение на пет точки на Златин Георгиев, точни стрелби от зоната за три точки на Чавдар Костов и Филип Виденов и успешни постепенни нападения, националите поведоха със 17:6. До края на първата четвърт възпитаниците на Росен Барчовски не оставиха никакви шансове на съперника си и след 10 минути игра водеха с 26:13.

В началото на втората част съставът на Кипър се опита да  навакса изоставането си, но силите на гостите стигнаха само за серия от  5:2. Българите бързо си върнаха контрола върху случващото се на терена и отново натрупаха двуцифрена преднина, а полувремето завърши при 17 точки аванс  -  46:29.

През третата четвърт ситуацията не се промени, като "трикольорите" бяха пълни господари на терена. Голямата разлика даде възможност на Росен Барчовски да пусне в игра почти всички свои играчи, но това по никакъв начин не повлия на резултата.

В игра не се появи Ърл Калоуей, който бе вписан в групата за мача.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)