3. Разочароващо: Лукойл Академик загуби от Остенде (видео+снимки)

Разочароващо: Лукойл Академик загуби от Остенде (видео+снимки)

"Студентите" отстъпиха със 77:83 в драматичен двубой

Отборът на Лукойл Академик загуби драматично със 77:83 (22:18; 17:27; 16:18; 22:20) от Остенде в среща от турнира Еврокъп, проведена в „Арена Армеец”. „Студентите” разочароваха с представянето си, но въпреки това все още имат шансове за преодоляване на груповата фаза. Това обаче може да се случи само при положение, че в другия днешен двубой от групата по-късно тази вечер Валенсия надвие АСВЕЛ Вильорбан, а в последния сблъсък на Лукойл, който е с френския тим на френска земя, „студентите” постигнат победа.

Днешният мач стартира отлично за възпитаниците на Йовица Арсич, които се добраха до убедителен точков аванс в първите минути. Остенде обаче се активизира и бързо изравни играта. В края на първата част „студентите” имаха преднина в резултата, водейки с 22:18. Представянето на домакините в защита в някои моменти от втората четвърт бе разочароващо, а белгийският тим дори достигна до обрат - 43:37.Почивката на двубоя дойде при резултат 45:39 в полза на Остенде.

Третата четвърт стартира ужасно за Лукойл и преднината на гостуващия тим се увеличи още повече. Постепенно обаче „студентите” стабилизираха представянето си, като след 30 минути игра белгийците все пак водеха с 63:55.

Четвъртата част от двубоя, донякъде очаквано, бе най-драматична. Остенде направи няколко пропуска, а Лукойл се активизира и намали разликата до само една точка – 75:76. Последваха нови драматични минути, а при резултат 77:78 гостите получиха правото да изпълнят два фаула. Първият не бе реализиран, но след изпълнението на втория Остенде имаше аванс от две точки – 79:77. Последва пропилян шанс за Лукойл, причина за което бяха крачки на Брендън Хийт. Малко след това Остенде си спечели два наказателни удара, които изпълни точно, а това сложи край на шансовете на Лукойл за триумф в мача – резултатът стана 77:81. Секунди преди края бе оформено и крайното 77:83.

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки