3. Реал (Мадрид) не прости на Панатинайкос

Реал (Мадрид) не прости на Панатинайкос

Баскетболистите на Реал Мадрид показаха защо са считани за основен фаворит в Евролигата през този сезон, след като в мач от група D победиха със 76:67 европейския шампион Панатинайкос и то в Атина.

По този начин двата тима се изравниха по точки на върха в класирането като имат по 6 победи и 2 загуби, но испанците спечелиха и двата мача, така че са първи. Естествено те вече си осигуриха и участие в следващата фаза на надпреварата.

Двубоят се разви неочаквано, тъй като домакините в нито един момент не успяха да поведат. Те дори не стигнаха и до равенство. Реал дръпна набързо с 8:0, успя да се справи с Никола Пекович и след 10 минути водеше с 22:8 за ужас на феновете по трибуните.

През втората част ситуацията на терена не се промени, като гостите поддържаха аванса си и на полувремето резултатът бе 39:27. В третата четвърт Зелените се приближиха до 40:50, но последва серия от 16:5 за съперника и още в началото на последния период победителят бе сигурен, тъй като Реал поведе с 66:45.

Луис Бълок бе най-резултатет за победителите с 15 точки, а като цяло Реал имаше много балансирана атака. Хорхе Гарбахоса добави 13, Римантас Каукенас 12, а Пабло Приджиони и Новица Величкович помогнаха с по 11 точки.

Останалите резултати:

Барселона – Жалгирис 89:55 (Каталунците са единствения тим без загуба в Лигата, като биха за 8-и път поред),
Ефес Пилзен – Уникаха 77:79 (испанците продължават напред),
Ентент Орлеанес – Партизан 75:72,
ЦСКА Москва – Макаби Електра 77:72,
Армани Джийнс – Асеко Проком 82:69

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича