3. Решаваща се оказа борбата под кошовете, констатира Йовица Арсич след загубата в Словения

"Мачът беше много тежък, но смятам, че заслужавахме победата, защото играхме добре"

Българският баскетболен шампион Лукойл Академик претърпя поражение с 69:71 (15:15, 16:14, 20:20, 18:22) от словенския КРКА (Ново Место) и отпадна от турнира за мъже "ЕвроЧалъндж".

Възпитаниците на Йовица Арсич пропиляха аванс от 5 точки в последните шест минути на решаващия трети мач и в крайна сметка загубиха четвъртфиналната серия с 1:2 победи.

"Мачът беше много тежък, но смятам, че заслужавахме победата, защото играхме добре. Може би най-решаващото беше, че баскетболистите на КРКА спечелиха повече борби под коша", коментира Арсич. Словенците спечелиха 39 борби срещу 28 на българите.

"Двубоят беше тежък, както и очаквахме. Имахме своите шансове, но към края допуснахме прекалено много грешки и това се оказа фатално. Въпреки всичко, ние имахме последната атака и ако бяхме вкарали, щяхме да спечелим", коментира Травис Питърсън, който завърши със 7 точки за Лукойл.

При 69:71 българите имаха последно нападение, но Брендън Хийт пропусна от зоната за трите точки 7 секунди преди сирената.

"Искам да благодаря на играчите, които свършиха страхотна работа. Това беше може би най-трудният ни мач през този сезон. Лукойл беше близо до победата, но ние успяхме да намерим играта си в последните пет минути и да стигнем до обрат. Благодаря и на феновете ни. Заедно с тях спечелихме този мач", заяви наставникът на КРКА Александър Джикич.

Едо Мурич, който завърши със 7 точки за словенците, похвали Лукойл за представянето. "Щастлив съм. Лукойл е силен отбор с отлични баскетболисти. Те играха много здраво.

Бяхме нервни в началото, но на почивката треньорът Джикич ни каза да се отпуснем и да се опитаме да покажем нашата игра. В края поставихме българския отбор под страхотен натиск, не без помощта и на нашите фенове. Мисля, че заслужено спечелихме", каза Мурич.

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки