Рилецо нанесе 7-а загуба за сезона на шампиона Балкан

Утре е "вечното дерби" между ЦСКА и Левски в НБЛ

Рилски спортист (Самоков) победи шампиона Балкан (Ботевград) с 69:64 (20:10, 19:17, 15:10, 15:27) в среща от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Баскетболистите от Самоков са на трето място в класирането с 10 победи и 5 поражения, а Балкан заема пета позиция с баланс 8-7.

Двубоят беше дебют за новия старши треньор на тима от Ботевград Небойша Кнежевич.

Домакините започнаха по-добре срещата и поведоха с 10 точки след първата част и с 12 на почивката - 39:27.

В средата на третата четвърт баскетболистите от Рилски спортист записаха аванс от 21 точки при 52:31.

В последната част гостите се хвърлиха на щурм, спечелиха с 27:15, но не успяха да стигнат до обрат и играчите от Самоков триумфираха с 69:64.

Алекс Симеонов беше най-полезен за успеха с 12 точки и 5 борби,а по 9 точки добавиха Александър Янев, Васил Попов и Майкълин Скот.

За Балкан Михаил Гавазов завърши с 16 точки и 6 борби. Димитър Димитров се отчете с 15 точки и 8 борби, а Йордан Минчев записа 13 точки и 9 борби.

В следващия кръг на 13 януари Рилски спортист ще гостува на Берое (Стара Загора), докато Балкан ще играе със Спартак (Плевен).

Утре е "вечното дерби" между ЦСКА и Левски.

Собствениците на Бостън Селтикс продават отбора?