3. Рилски спортист отпадна от Балканската лига

Рилски спортист отпадна от Балканската лига

Отборът на Росен Барчовски загуби с 60:78 решителния мач срещу Апоел Тел Авив

Рилски спортист не можа да се класира за Финалната четворка на Балканската лига. Българският тим загуби четвъртфиналната серия срещу Апоел Тел Авив с 1-2 победи. Момчетата на Росен Барчовски отстъпиха с 60:78 в третия решителен мач, като гости в Израел, и така няма да могат да повторят успеха си от миналата година, когато играха на финал.

Апоел Тел Авив се присъедини към Левски и Галил Гилбоа на полуфиналите, а последният участник ще бъде излъчен измежду Фени Индустри и Морнар Бар.

Домакините водеха през целия мач, като разликата не надминаваше 10-11 точки. Те решиха всичко в последните 10 минути, които спечелиха с 24:14.

Баскетболистите от Израел поведеха още в осмата минута с 19:9, а на почивката имаха аванс от 8 точки – 38:30. В началото на третата част Апоел увеличи преднината си на 13 точки - 43:30, но след това играчите на Рилски спортист намалиха пасива си на четири – 43:47.

В последната част домакините прекършиха българския тим след серия от 9:0, а четири минути преди сирената поведоха с 18 точки - 72:54.

За Апоел се отличиха Къртис Кели с 20 точки и 9 борби, Матан Наор с 18 точки и Гал Ейтан с 11 точки.

За Рилски спортист с двуцифрен точков актив завършиха Бранко Миркович - 16 точки, но само пет от тях през второто полувреме, Мартин Маринов - 13 точки и Саша Мияйлович - 12 точки и 8 борби.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години