3. Рилски спортист победи проектонационалите в контрола

Рилски спортист победи проектонационалите в контрола

Драгомир Мароевич беше най-силен за победителите със своите 17 точки, докато Асен Великов бе най-резултатен за България с 21 точки

Баскетболният тим на Рилски спортист победи проектонационалите на България със 77:73 в контролна среща, играна в Правец, съобщава официалният сайт на тима от Самоков.

Домакините бяха напред в резултата през първото полувреме, но националите успяха да изравнят през третата част. Рилски обаче успя отново да вземе водачеството през последната десетка и стигна до трудния успех. Срещата бе репетиция за самоковци за мача им срещу Морнар във вторник в Черна гора.

През първата минута на срещата отборите не успяха да си отбележат точки, след като извършиха по няколко грешки. Веднага след това Богдан Боев вкара тройка за Рилски спортист, а Иван Лилов добави 2 точки за 5-0. Разликата в полза на самоковци се запази до средата на частта, когато националите изравниха при 8-8.

Последваха интересни минути, в които водачеството бе сменено няколко пъти. Серия от 8-0 в края на частта изведе Рилски със 7 точки напред, но Станислав Славейков намали разликата на 4 с тройка в последните секунди за резултат 17-21.

Любомир Киров направи разликата 6 точки в началото на следващата част, но Славейков наниза втора поредна тройка за националите и приближи тима си само на 3 точки от съперника. Добра серия на Мароевич, Маринов и Лилов за Рилецо обаче направи резултата 30-22 в полза на тима им в средата на частта.

В следващите няколко минути разликата се запази, като в един момент дори стана двуцифрена. До края на полувремето обаче България я намали на 6 точки за резултат 35-41 след 20 минути игра. Двама играчи с по 11 точки бяха най-резултатни до момента – Драгомир Мароевич от Рилски и Златин Георгиев от България.

Второто полувреме започна с тройка на Александър Янев, който намали разликата, но бързо след това Рилецо върна аванса си от 7-8 точки. Темпото се запази и играта беше равностойна, което запази и разликата в резултата до средата на третата десетка.

След кошове на Асен Великов и Станислав Славейков, последвани от добри изяви на Цветелин Иванов и Христо Захариев, националите успяха да изравнят резултата при 55-55. До края на тази част отборите си вкараха по още 2 точки за 57-57 и така всичко щеше да започне отначало през последните 10 минути.

Последната четвърт започна с кош на Александър Радоевич, последван от тройка на Димитър Караджовски и така Рилски спортист отново се откъсна с 5 точки напред. Тимът успя да запази преднината си в следващите минути, но благодарение на Крум Дойчинов, Цветелин Иванов и Христо Захариев, България намали разликата на 2 точки при 67-69. Въпреки това самоковци успяха да запазят водачеството, макар и минимално. Асен Великов бе фаулиран при 11 секунди пр

еди края и 2 точки дефицит за тима му. Той вкара първия наказателен удар и пропусна втория, след което Караджовски изведе Рилски с 3 точки напред. До края на срещата нямаше как да се случи обрат и така тя приключи при 77-73 в полза на Рилецо.

Драгомир Мароевич беше най-силен за победителите със своите 17 точки, като добави и 5 борби. Иван Лилов се включи с 13 точки и 5 овладени топки, а с 12 плюс 5 завърши Александър Радоевич.

За България Асен Великов беше най-резултатен с 21 точки в актива си. Златин Георгиев се включи с 11 точки, а с 10 се отчете Станислав Славейков.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки