3. Рилски спортист разби Черно море с 95:69

Рилски спортист разби Черно море с 95:69

Рилски спортист се наложи убедително над Евроинс Черно море с 95:69 и по този начин записа втора поредна победа през тази година. Успехът над "моряците" пък бе и своеобразен реванш за загубата в Балканската лига.

Рилецо поведе с двуцифрен резултат за по-малко от три минути, като тази преднина се запази до края на частта. В начало на втората четвърт разликата не падна, а дори непрекъснато растеше. Шест минути преди почивката пък варненци изостава с 18 точки.

Третата четвърт не донесе нищо добро за Даниел Димитров и момчетата му, които продължаваха да изостават с двайсетина точки, а на моменти разликата стигаше дори до 28. Подобна бе ситуацията и в последната част, в която двубоят се доиграваше, и макар след серия Черно море да смъкна изоставането си до 19 точки, но силите на варненци не стигнаха за нищо повече.

Пореден силен мач за Рилецо записа Богдан Боев, който бе топреализатор за тима си с 22 точки. 18 добави Травис Питърсън, а 17 – Дейвид Бърджис. Александър Груев отбеляза само пет точки през второто полувреме, но за сметка на това завърши със дабъл-дабъл и страхотните 13 асистенции в актива си.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича