3. Рилски спортист разгроми Теодо в Балканската лига

Рилски спортист разгроми Теодо в Балканската лига

Самоковлии нанесоха първо поражение на черногорците в групата

Отборът на Рилски спортист разгроми гостуващия Теодо (Черна гора) с 87:67 (26:17, 22:19, 17:14, 22:17) в среща от група "Б" на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Така българите нанесоха първо поражение на съперника в надпреварата и оглавиха временното класиране с 10 точки. Македонският Кожув, който има мач повече, също има 10 точки, а Теодо е трети с 9 точки и една среща по-малко.

След равностойно начало самоковци поеха контрола във втората половина на първата част, когато след серия от 18:5 поведоха с 26:14.

През втората четвърт авансът на домакините стигна 15 точки при 39:24, а след почивката преднината на самоковци достигна 20 точки при 60:40 в 26-ата минута.

До края българите продължиха да контролират срещата и дори можеха да запишат още по-убедителна победа. Антъни Гюджино се отличи с 27 точки и 11 борби за успеха, а Христо Захариев добави 21 точки. За Теодо най-полезен беше Саво Джиканович с 15 точки.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже