Рилски спортист с 3-а поредна загуба за Купата на ФИБА Европа (ВИДЕО)

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров отстъпиха пред гостуващия Шоле с 65:83

Носителят на Суперкупата на България Рилски спортист (Самоков) допусна трета поредна загуба в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров отстъпиха пред гостуващия Шоле (Франция) с 65:83 (13:18, 13:18, 18:22, 21:25) в "Арена Самоков" и остават на дъното в класирането без победа до момента след третия кръг на надпреварата. Шоле оглави временно подреждането с актив от 2-1, Мехелен е втори с 2-0, а Орадя е с баланс 1-1.

Френският тим водеше в резултата през всичките 40 минути на двубоя. Гостите изиграха отлично първото полувреме и на почивката имаха аванс от 36:26.

Малко преди края на третата четвърт играчите на Рилски спортист отстъпваха с 41:58, а в последните десет минути преднината на французите премина границата от 20 точки при 73:52 и те без проблеми доиграха срещата.

Брендън Рандълф и Димаджио Уигинс вкараха по 16 точки за домакините от Самоков, Евън Бати реализира 12, а капитанът Чавдар Костов се отличи с 11 точки и 6 борби.

За Шоле Джъстин Патън беше най-резултатен с 13 точки, а по 11 записаха Пери Елис, Доминик Артис и Гейлър Кюрие.

В другия мач от групата утре един срещу друг излизат Орадя (Румъния) и Мехелен (Белгия).

В следващия кръг на 2 ноември Рилски спортист ще гостува на белгийския Мехелен.

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството