Рилски спортист се върна на победния път в НБЛ

След труден успех над Берое

Рилски спортист победи Берое с 86:82 (22:24, 23:13, 20:30, 21:15) като домакин в Самоков в мач от петия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Баскетболистите на Рилски спортист прекъснаха серията си от три поредни загуби и записаха втори успех от петте си срещи до момента, първи под ръководството на новия старши треньор Любомир Киров. Старозагорци допуснаха трето поражение и продължават със същия актив 2-3.

Двата състава изиграха равностоен сблъсък, в който разликата не надвиши 10 точки в нито един момент, а гостите имаха преднина от 2 точки при 24:22 след първата четвърт. След по-добра втора част, в която самоковци отбелязаха 23 срещу 13 точки за противника, те обърнаха до 45:37 в своя полза до почивката.

В началото на второто полувреме баскетболистите на Рилски спортист вдигнаха разликата до 10 точки, но старозагорци скъсиха дистанцията до 4. Домакините пак се откъснаха с 9 точки при 61:52 след кош на Чавдар Костов при оставащи малко повече от четири минути от третата част, но отбелязаха само 4 точки до края на периода и Берое взе аванс от 67:65 преди последната четвърт.

По-малко от седем минути преди финала на срещата Васил Попов реализира тройка, за да донесе аванс на Рилски спортист от 77:69. Старозагорци отново наваксаха и обърнаха до преднина от 82:80 след точен изстрел на Карлос Пепин, но Марослав Васов изравни за домакините за 82:82 при оставащи малко над две минути в двубоя. Джоузеф Лоусън отбеляза четири наказателни удара и изведе състава от Самоков напред с 86:82 в последните секунди, а гостите не успяха да реализират в оставащото време.

Лоусън бе най-резултатен за победата на Рилски спортист, завършвайки с 22 точки, 3 борби и 3 асистенции. Чавдар Костов се отчете с 16 точки, 2 борби и 3 асистенции, а Мирослав Васов допринесе с 15 точки и 4 борби.

Карлос Пепин бе най-полезен за гостите от Стара Загора с 25 точки, 5 борби и 3 асистенции. Михаил Комбаков се включи с 21 точки и 5 борби, а Даръл Дейвис реализира 15 точки и 4 асистенции. Само 9 състезатели на Берое влязоха в игра при гостуването в Самоков.

В следващия кръг на 12 ноември Берое ще посрещне Академик Пловдив, а ден по-късно Рилски спортист ще бъде домакин на ЦСКА.

Резултати от петия кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Рилски спортист – Берое – 86:82 (22:24, 23:13, 20:30, 21:15)

От събота:

ЦСКА - Черно море Тича  - 99:64 (20:17, 24:16, 37:13, 18:18)
Балкан – Спартак Плевен - 89:85 (24:21, 20:16, 19:23, 26:25)
Черноморец – Ямбол      - 86:62 (32:12, 24:9, 13:24, 17:17)

10. Академик Пловдив  4    1  3    310:358  5
11. Миньор 2015       4    1  3    257:366  5
12. Черно море Тича   5    0  5    360:451  5

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството